Door Monique Kroom op 19 juni 2016

Column: ‘Passend wonen in Stadskanaal’

Onze fractie was enige tijd geleden te gast bij Lefier in Stadskanaal. Het was hoog tijd om weer eens een werkbezoek bij de woningcorporatie af te leggen. Een van de onderwerpen die wij ter sprake brachten was de nieuwe woningwet die per 1 juli 2015 is ingegaan. Wij wilden onder anderen te weten komen wat deze nieuwe wet voor Lefier en haar huurders betekent. Een belangrijke wijziging is dat er vanaf juli 2015 alleen nog passend gehuisvest mag worden. Dat wil zeggen dat het inkomen van de huurder voldoende moet zijn om de huur te kunnen betalen, er mag geen rekening gehouden worden met huurtoeslag. Dat klinkt vanzelfsprekend. Maar zijn er wel voldoende huurwoningen met een gepaste huur in onze gemeente? Wat is het geval? De afgelopen jaren zijn er kwalitatief goede, dus ook dure huurwoningen in onze gemeente gebouwd. Er blijken nu voldoende huurwoningen op de markt zijn, maar er ontstaat wel een grotere vraag naar woningen met een lage huur. Ook jongeren die nog niet veel verdienen kunnen tegen het probleem oplopen dat voor hen geen passende huurwoning aanwezig is. Zij moeten noodgedwongen langer thuis blijven wonen. Niet dat dit zo erg is, maar bij volwassen en zelfstandig worden hoort ook zelfstandig wonen. Wij hebben het gevoel dat men achter de feiten aan loopt. Het zou goed zijn dat ook woningcorporaties de kans krijgen om op wetswijzigingen te kunnen anticiperen. En dat wil nu niet altijd lukken. Het bouwproces, met alles wat daar bij hoort, duurt soms langer dan een regeringsperiode. Bent u iemand die om deze reden wacht op een passende woning of kent u iemand in die situatie, laat mij dat dan weten. Niet dat wij voor een gepaste huurwoning kunnen zorgen, maar met de juiste kennis van zaken kunnen wij wel actie ondernemen en zorgen dat dit onderwerp op de raadsagenda komt.

Monique Kroom, raadslid PvdA Stadskanaal

moniquekroom@pvda-stadskanaal.nl

Monique Kroom

Monique Kroom

Monique Kroom (1951) woonachtig in Musselkanaal Wie is Monique Kroom? Monique is geboren in Amsterdam en woont vanaf 2006 in Musselkanaal. Het is een bewuste keuze om in Musselkanaal te gaan wonen. De voorzieningen in Musselkanaal en Stadskanaal zoals supermarkten, theater, bioscoop en ziekenhuis maar ook de prachtige omgeving maakt wonen in Musselkanaal voor haar

Meer over Monique Kroom